23 травня 2024

23 ТРАВНЯ – ДЕНЬ ГЕРОЇВ УКРАЇНИ: ВШАНУВАННЯ ВІДВАГИ ТА САМОПОЖЕРТВИ

 

23 травня в Україні відзначають День Героїв – борців за волю та незалежність нашої держави, починаючи від лицарів часів Київської Русі і до учасників Революції гідності, бійців АТО/ООС на Донбасі, захисників України сьогодні. Ціла плеяда нових Героїв була, є і буде завжди, бо як свого часу зазначив Микола Міхновський: «Доки хоч на однім клапті Української території пануватиме чужинець, …доти всі покоління українців йтимуть на війну».

Реалії сьогодення з боку російського окупанта вкотре вимагають боротися за свободу та територіальну цілісність. Нові часи формують і нові традиції… День Героїв – це не лише можливість вшанувати пам’ять загиблих за волю України, але й необхідність звернути увагу на тих, хто вижив, вистояв, хто несе в собі дух сміливості, жертовності та патріотизму, хто продовжує розвивати Україну власним прикладом! Це воїни на передовій, які з ризиком для власного життя борються за мир і безпеку наших родин. Це волонтери, які невпинно допомагають військовим, надаючи необхідну підтримку та допомогу. Це медики, які рятують життя та лікують поранених. Також серед наших Героїв є люди невійськових професій, які віддають усе, щоб допомогти постраждалим від війни. І зрештою це ми/всі українці, які по-своєму захищають національну ідентичність.

Спершу День Героїв святкували підпільно, але після 1991-го року традиція відзначення Дня Героїв стала відроджуватися. Особливо важливим щорічне свято стало після початку російсько-української війни, коли, на жаль, гинуть наші відважні сини та дочки, ллється кров на українській землі, а наші Герої відчайдушно відстоюють цілісність та суверенітет України.

З нагоди цієї події у Тернополі 23 травня 2024 року о 12:00 год на бульварі Тараса Шевченка біля трьохстороннього годинника відбудеться спільна молитва, вшанування пам’яті Героїв України та відкриття  Алеї памʼяті «Незламні».

Щира вдячність та пошана тим, хто без вагань поклав своє щире синівське серце до ніг Матері-України, чий героїчний чин став прикладом для майбутніх поколінь, щоб цінувати та шанувати героїчне минуле своєї країни!

Українці –  нація Героїв!  Шануймо наших захисників та  пам’ятаймо про їхній  подвиг!

Слава Україні!

Героям слава!

Наближаємо Перемогу разом.

Немає коментарів:

Дописати коментар