06 червня 2022

Для внутрішньо переміщених осіб у Тернополі надають соціальні послуги та організовують заходи, що допоможуть швидше адаптуватися в місті

        

З метою створення комфортних умов проживання, у Тернополі для внутрішньо переміщених осіб надається ряд соціальних послуг та організовуються заходи, які допомагають не лише швидше адаптуватися до життя у новому місті, а й сприяють психологічному відновленню.
Так, усі громадяни, які тимчасово проживають у Тернополі, можуть безкоштовно відвідати лазню на території оздоровчого комплексу «Чайка», що знаходиться за адресою вул. Глибока, 18. Також тут можна випрати та висушити одяг.
    Внутрішньо переміщені особи можуть отримати необхідну медичну допомогу, звернувшись на «гарячу лінію» за номером +38 (067) 881-10-66 щоденно з 08:00 до 20:00 год.
    Також 1 квітня у Тернополі презентували новостворений гуманітарно-освітній центр «Українці допомагають українцям», який працює на базі міської центральної бібліотеки (вул. Руська, 31). Завдяки його роботі у місті організовано низку заходів для дітей та дорослих з числа переселенців.
    На базі Волонтерського центру «Платформа єдності» для гостей нашої громади продовжують проводити мистецько-пізнавальні заходи для дітей, які стали жертвами війни та змушені були разом з батьками покинути свої домівки.
     Задля адаптації громадян до культурно-мовного середовища Тернопілля, підвищення рівня їхньої україномовної компетентності і поширення знання про культуру й історію нашого краю, у місті працюють розмовні клуби з вивчення української мови для переселенців у таких закладах освіти: ЗОШ №5 з поглибленим вивченням іноземних мов, ЗОШ №14 ім. Богдана Лепкого, ЗОШ №16 ім. Володимира Левицького, ЗОШ №18, ЗОШ №19, ЗОШ №27, ЗОШ №28.
Міськими закладами позашкільної освіти проводяться майстер-класи, працюють гуртки, організовується дозвілля для дітей-переселенців, які проживають у закладах освіти.

Немає коментарів:

Дописати коментар