08 червня 2022

«Україна в огні 2» – документальний серіал про російське вторгнення в Україну

            

«Україна в огні 2» є осучасненим ідейним спадкоємцем твору Олександра Довженка «Україна в огні». Крім того, як кажуть самі творці: «Це перший фільм про війну під час війни». Перший епізод стрічки вийшов онлайн 1 березня 2022 року. Фільм створено на основі відео, зафіксованих камерами мобільних телефонів. Основа фільму – відео- та іноді фотоматеріали очевидців війни у реальному часі.

«На відміну від простого відео, епізод серії фільму має драматургію, звуковий і музичний супровід, монтаж, інколи різні кадри однієї події, кольористику, тож є завершеним самостійним фільмом. Нерідко одна подія представлена кадрами відео кількох очевидців».

Він виходить на платформах YouTube, Facebook та Instagram. Епізоди розділені на більш як 10 циклів, за назвами міст (Маріуполь, Херсон, Чернігів та інші).

Також є іменні цикли: «Російські воєнні злочини», «Козацький драйв». Або ж «Остання зйомка» присвячена загиблим медійникам та кінодіячам, які документували вторгнення.

– Як постріл... влучно... в ціль... у саме серце... Картини, які намалювало життя... Життя людей прекрасної країни – УКРАЇНИ! В центрі Європи! У ХХІ столітті! Одномоментно... захоплюючи подих... Лише встигаєш відчути пекучий біль, який пронизує… аж до кісток... надовго... Назавжди! – пише на своїй сторінці у Facebook Наталія Морська, доцентка історичного факультету ТНПУ імені Володимира Гнатюка.

Наталія Львівна відзначила актуальність документального серіалу «Україна в огні 2» і розповіла, чому його поширення є необхідним, адже це наша сучасність задокументована у кінофактах, засвідчення злочинів ворогів, мужності наших воїнів і незламності українського духу.

– Це справді дуже важливий проєкт і творча група хоче привернути увагу саме до нього, адже вважає, що автором цього фільму є український народ. Це цілком слушно, оскільки для виробництва серіалу, використовуються відео очевидців. Крім того, колектив творців залишається зараз в «тіні», оскільки відкриті покази, пресконференції чи подібні заходи були б занадто пафосними сьогодні і не підкреслювали б цінності самого документального серіалу, – говорить Наталія Львівна.

– Людина швидко звикає до всього і за цих три з половиною місяці, на жаль, ми звикли до війни. Такі проєкти, як цей, не дозволяють змиритись з віроломністю окупантів, спонукають до натхненної й самовідданої праці заради тих, хто загинув у цій війні та заради щасливого майбутнього України, тому важливо, щоб про фільм дізналось якомога більше людей у всьому світі, – наприкінці додає доцентка.

Виробники фільму залишаються невідомі, не зазначаються і автори відео, як свідчать титри, з міркувань безпеки.

Сподіваємось, після ПЕРЕМОГИ ми зможемо назвати імена авторів.

Серіал наYouTube: https://www.youtube.com/playlist?list=PLLxRgavtPFedCfWen4Ny43YyFfxG46Ixq

Серіал в Instagram: https://www.instagram.com/p/CeeZIP8M--y/

Серіал у Facebook: https://www.facebook.com/UkraineOnFire2

 

Немає коментарів:

Дописати коментар