25 травня 2022

З 1 вересня відкриють лише школи з бомбосховищами

      З 1 вересня почнуть працювати в офлайн режимі школи, які забезпечені бомбосховищами.
Про це повідомив заступник міністра освіти Андрій Вітренко у телемарафоні «Єдині новини».
За його словами, треба бути реалістами, бо все залежить від безпекової ситуації в країні.
     «За нашими планами, відкриються ті школи, які будуть забезпечені бомбосховищами. Такі школи в Україні існують», – підкреслив Андрій Вітренко.
Також він розповів, що наразі Міністерство освіти проводить аудит шкіл щодо питання, чи є в них бомбосховища та відповідні засоби, щоб забезпечити безпеку дітей та педагогічних працівників.
     Що з бомбосховищами на Тернопільщині?
      – З 628 закладів загально-середньої освіти близько 75% мають укриття, з 604 дошкільної освіти – укриття є в 68% закладів, – повідомила Ольга Хома, начальник управління освіти і науки ТОВА.
      – Решта мають підвальні приміщення, які можна використовувати як укриття.
       Що саме будуть робити і як обладнають приміщення? 
      Наразі вказівок чи рекомендацій, яким саме має бути укриття чи бомбосховище в навчальному закладі, від Міністерства освіти та науки обласні освітяни не отримували.
      Школи Тернополя всі мають укриття, садочки – частково. У цьому запевнила начальниця управління освіти та науки міськради Ольга Похиляк.
    – Якщо взяти 38 садочків, що є у Тернополі, 28 з них мають укриття, – каже Ольга Похиляк. – Є відповідні служби, які обстежили садочки і підписали акт та надали дозвіл на роботу дошкільних навчальних закладів. Там немає укриття, проте на першому поверсі цих закладів можна облаштувати безпечне місце для вихованців за принципом двох стін і де немає вікон.
Ми не можемо передбачити, якою буде ситуація в України в подальшому, зокрема й на Тернопільщині, каже головна освітянка Тернополя. Йдеться про безпеку та загрозу воєнних дій. Тому місцеві освітяни наразі очікують рекомендації Міністерства освіти та науки щодо вимог до бомбосховища чи укриття, які мають бути у школах і садочках. Проте говорити чітко, що заклади освіти відновлять роботу офлайн з 1 вересня, навіть за умови, що там буде бомбосховище, – передчасно, каже Ольга Похиляк.

Немає коментарів:

Дописати коментар