15 квітня 2022

Що робити у випадку примусової депортації під час війни?

 

         Сьогодні почастішали випадки примусової депортації українців з рідної землі. Що робити в такому випадку? Українцям радять не спілкуватися з російськими журналістами та очистити телефонну книгу і листування у месенджерах. Якщо людину намагаються примусово депортувати в росію чи на окуповані території, їй необхідно зберігати важливу інформацію, охороняти свою приватність та намагатися зв’язатися з рідними.

Так, у випадку примусової депортації треба виписати на аркуш телефони близьких і тримати його при собі. Необхідно зберігати українські документи, що посвідчують особу, а також за першої можливості відновити електронні версії документів у «Дії».

Також необхідно зберігати українські сім-картки, намагатися встановити звязок з рідними в Україні та повідомляти їм про все, що відбувається. А ще важливо охороняти свою приватність. Зокрема, треба очистити телефонну книгу та листування у месенджерах, не надавати відеоінтервю, а також не коментувати інформацію журналістам – незалежно від того, ким вони представляться.

Якщо ж депортували когось із ваших близьких, треба телефонувати за такими номерами:

16 48 – гаряча лінія Національного інформаційного бюро;

+38 044 238 15 88 – гаряча лінія Міністерства закордонних справ України;

0 800 507 028 – гаряча лінія територіальної оборони;

102 – поліція.

Для дзвінків з-за кордону існує гаряча лінія Національного інформаційного бюро: +38 044 287 81 65.

Збережіть собі цю інформацію у вигляді памяток!


 

Немає коментарів:

Дописати коментар