04 квітня 2025

ПРО МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРОСВІТИ З ПИТАНЬ МІННОЇ БЕЗПЕКИ ТА ДОПОМОГИ З ПРОТИМІННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

 

Щороку 4 квітня світ відзначає Міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки та допомоги з протимінної діяльності, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2005 році. Цей день має на меті підвищити обізнаність щодо загрози, яку несуть вибухонебезпечні предмети для здоров’я та життя людей, привернути увагу громадськості до проблем, пов’язаних із використанням мін та вибухонебезпечних предметів, підкреслити важливість просвітницької роботи, яка рятує життя.



Попри численні кампанії із інформування про мінну небезпеку, в умовах збройної агресії з боку московії на території України, наша держава стала однією з найбільш замінованих у світі. Близько 23% від загальної площі держави є потенційно небезпечними та потребують обстеження саперами. ДСНС у межах повноважень реалізує заходи протимінної діяльності відповідно до імплементованих в Україні Міжнародних стандартів протимінної діяльності «IMAS». З початку повномасштабного вторгнення ДСНС України знешкодила понад 565 тисяч вибухонебезпечних предметів.

Війна – смертельна небезпека не лише безпосередньо в зонах бойових дій. Міни та інші нездетоновані вибухонебезпечні предмети, які залишають після себе окупанти, можна знайти будь-де: у покинутих оселях, на вулицях, дитячих майданчиках та на заміському відкритому просторі (у полях, лісах, у водоймах, на узбіччях доріг тощо). Відтак, сотні тисяч гектарів землі – від сільськогосподарських угідь до шкіл і дитячих майданчиків – потребують розмінування. Щодня українці, зокрема діти, ризикують життям через залишені боєприпаси. Ті, кому пощастило вижити після нещасного випадку, отримують тяжкі фізичні та нерідко психологічні травми на все життя. Тому, задля організації безпечного середовища та формування культури безпеки громадян: ведеться активна робота з гуманітарного розмінування – урядом, міжнародними організаціями та волонтерами; запроваджуються освітні кампанії з мінної безпеки у школах, громадах і медіа; міжнародні партнери надають фінансову та технічну допомогу для протимінної діяльності.

Отже, необхідно поширювати інформацію про мінну небезпеку, підтримувати організації, які займаються розмінуванням, і навчати дітей та дорослих правил безпечної поведінки. Пам’ятаймо: кожен розірваний снаряд – це потенційна загроза нашому життю! Просвітництво щодо мінної безпеки допомагає уникати небезпечних ситуацій! Повідомляймо про знахідку одразу ж – за номерами 101 або 102. Тож, врятуймо життя – інформованістю, безпекою, обачністю та підтримкою!

Немає коментарів:

Дописати коментар