11 квітня 2025

КОЛЮЧИЙ ДРІТ ПАМ’ЯТІ: ВІД БУХЕНВАЛЬДА ДО ФІЛЬТРАЦІЙНИХ ТАБОРІВ XXI СТОЛІТТЯ (до Міжнародного дня визволення в’язнів нацистських концтаборів)

   

Щорічно 11 квітня, за рішенням Генеральної Асамблеї ООН, у світі відзначають Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів (International Day of Fascist Concentration Camps Prisoners Liberation). Памятну  дату встановлено на честь події, коли в’язні найбільшого концентраційного табору Бухенвальд здійснили інтернаціональне повстання проти гітлерівців. Повсталі зуміли зібрати саморобний радіопередавач і зв’язатися з командуванням 3-ої армії союзників генерала Паттона. Незабаром передові частини американців увійшли в табір. Саме 11 квітня 1945 року останній в’язень вийшов із його воріт із сумно відомим написом «Jedem das Seine» –  «Кожному своє». Дещо раніше, 27 січня 1945 року, війська Червоної Армії звільнили перший і найбільший із гітлерівських концтаборів «Аушвіц» («Освенцим»), розташований за 70 кілометрів від польського Кракова. Після цього хвиля звільнень досягла інших концтаборів – Дахау, Майданека тощо.

04 квітня 2025

ПРО МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРОСВІТИ З ПИТАНЬ МІННОЇ БЕЗПЕКИ ТА ДОПОМОГИ З ПРОТИМІННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

 

Щороку 4 квітня світ відзначає Міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки та допомоги з протимінної діяльності, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2005 році. Цей день має на меті підвищити обізнаність щодо загрози, яку несуть вибухонебезпечні предмети для здоров’я та життя людей, привернути увагу громадськості до проблем, пов’язаних із використанням мін та вибухонебезпечних предметів, підкреслити важливість просвітницької роботи, яка рятує життя.