03 лютого 2025

ПРО МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ЗЗСО ВІД NATIONAL ERASMUS+ OFFICE IN UKRAINE

   

Заклади та інші організації, що працюють у сфері шкільної освіти можуть користуватись ресурсами, долучатись до професійних мереж, бути партнерами або цільовою групою проєктів і брати участь у конкурсах.

У межах інформаційної сесії для представників громад про одну з найбільших європейських програм Еразмус+, її пріоритети, особливості, реєстрацію та про практичні кейси учасників розповіла в програмі «U-LEAD з Європою» проєктна менеджерка національного офісу Еразмус+ в Україні Катерина Жданова.

Еразмус+ є ключовою програмою ЄС, що працює у декількох сферах – освіта, професійна підготовка, молодь і спорт. Унікальність полягає в тому, що надає фінансування як індивідуальним особам, так і організаціям. Це можуть бути гранти на проєкти, стипендії, гранти на обміни, молодіжні обміни, різні партнерства і співпрацю, навчання та викладання, дослідження, професійні мережі, відкриті ресурси, платформи тощо.

Наскрізними пріоритетами проєктів в рамках Еразмус+ є інклюзивність, відкритість та доступність для всіх: різні групи населення, країни/регіони, а також зелені та цифрові трансформації.

Організації, які можуть брати участь у програмі: заклади освіти, науково-дослідні установи, академічні, професійні, студентські, молодіжні об’єднання, об’єднання роботодавців та інші, молодіжні організації, неформальні об’єднання молоді, органи державної влади та місцевого врядування, державні та приватні підприємства та інші.

Індивідуальні особи, які можуть брати участь у програмі: учні закладів VET (закладів професійної освіти), студенти ЗВО (молодші) бакалаври, магістри; аспіранти, випускники, працівники закладів освіти, дослідники, молодь, молодіжні лідери і працівники, волонтери та інші.

Громади в цьому випадку належать до ОМС, які можуть виступати в різних ролях – партнери/заявники в проєктах (оплата роботи/відряджень), залежно від напрямку і типу проєктів. Відповідно, це можуть бути – розвиток людського потенціалу, інновації в освіті, спікери/тренери/фасилітатори, що приймають іноземних студентів на практику, зовнішні експерти, постачальники обладнання для навчання та викладання.

Також у програмі можуть брати участь на правах партнерів/заявників (оплата роботи/ відряджень) державні/приватні підприємства.

Для участі у Програмі обов’язковою є реєстрація на порталі програми. Перед реєстрацією варто перевірити, чи була ваша організація вже зареєстрована, якщо ні – зареєструвати її та отримати PIC (персональний ідентифікаційний код – для централізованих конкурсів) на одному порталі та OID (організаційний номер – для децентралізованих конкурсів) на іншому порталі.

Детальніше – за покликанням: https://decentralization.ua/news/19104

Немає коментарів:

Дописати коментар