19 червня 2023

Про фотовиставку «Театр. Душа Маріуполя» в Тернополі

 

19 червня 2023 р. в Українському Домі відкрилася фотовиставка «Театр. Душа Маріуполя», присвячена Маріупольському драматичному театру.

На виставці представили світлини театру до війни, фото часів блокади та наслідків авіаудару, який завдали росіяни.

Виставку організували працівники тернопільського центру «Я Маріуполь» спільно з представниками міських рад Маріуполя та Тернополя. Тут представили понад 100 фото.

«Ми хочемо передати те, що пережили люди хоча б світлинами, те що проходило там. Тобто настрій людей як це було. І звичайно хотіли поділитися тим що ми мали, безпосередньо до російського втручання», – говорить культурна фахівчиня центру підтримки «Я Маріуполь» Анастасія Палєхіна.

«Думаю, що нам потрібно нагадувати людям, що триває війна. Бо скажу відверто люди більш гостро відчувають війну до ліній зіткнення. Чим далі від вибухів, чим далі від злиднів того, що несе за собою війна, тим спокійнішим є те, чи інше місто. Попри відстань, не варто забувати, що війна триває», – каже керівник відділу центру підтримки «Я Маріуполь» Костянтин Карцев.

«Містяни дуже любили театр. Ми не могли існувати, щоб у нас не було нашого театру. Це було таке видатне місце, завжди воно було, як магніт. Притягувало всіх небайдужих людей», – розповідає Лариса Шурховецька, жителька Маріуполя.

«16 березня російські окупанти вчинили один з найбільших військових злочинів – завдали авіаудару по драматичному театру в Маріуполі. З початку військової агресії його використовували жителі міста як бомбосховище. Там перебувало близько 1000 мирних людей з дітьми, які намагалися вижити в страшних реаліях війни. Це справжній геноцид вчинений російськими терористами. Виконавці злочинів і всі, хто віддавав накази на їх виконання мають бути покарані, – відзначає міський голова Сергій Надал. – Українські Збройні сили сьогодні метр за метром звільняють наші міста від загарбників росії. Віримо, що вони деокупують український Маріуполь, а всі військові злочинці, хто не буде знищений постануть перед трибуналом. Спільними зусиллями відбудуємо постраждалі міста і маріупольці повернуться у мирне місто. Дякуємо нашим Збройним силам України за захист і відвагу. Вічна пам’ять полеглим захисникам України».

 

Фотовиставка «Театр. Душа Маріуполя» діятиме у Тернополі до 30 червня 2023 р.

Немає коментарів:

Дописати коментар