09 березня 2023

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!

 

Щороку в Україні відзначають Шевченківські дні 9 і 10 березня, які припадають на роковини народження і смерті Тараса Шевченка.

Тарас Шевченко – видатний український поет, художник, громадський діяч – безперечно одна з найвидатніших постатей нашого народу.

Шевченкове життя – символ тернистого шляху боротьби. Минають роки, століття, а гострота і сила його слова живе. Дух свободи, якої прагнув Кобзар, приходить до українців і додає упевненості у власному самоствердженні. Все його життя і творчість були присвячені українському народу.

Шанувати Шевченка – це значить шанувати рідну мову, культурні надбання народу, творців, які як і він готові були покласти своє життя на вівтар служіння народові.

Ми горді з того, що упродовж століть в устах патріотів рідного слова звучала наша мова, її берегли, як перлину, щоб колись заговорити нею на повний голос. І коли гостро постало питання, бути чи не бути українській мові й культурі взагалі, «Бути!» – відповів на це Великий Тарас своїми творами.

«Ну що б, здавалося, слова...

Слова та голос – більш нічого.

А серце бється – ожива,

Як їх почує!...»

У своїх віршах Тарас Шевченко попереджував нас про споконвічного ворога України, який завжди хотів знищити нашу державність і вказав, як нам треба діяти, щоб вистояти, щоб зберегти націю, державу – БОРОТИСЯ. «Борітеся – поборете, Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!» – головне пророцтво Тараса Шевченка для сучасної України.

Немає коментарів:

Дописати коментар