02 березня 2023

Заява на допомогу, скасування довідки ВПО і не тільки: які послуги доступні для внутрішньо переміщених осіб онлайн?

 

Внутрішньо переміщені особи мають можливість скористатися цілою низкою послуг онлайн в застосунку та на порталі Дія. Що саме там можна зробити – розповідаємо.

Є чимало запитань щодо того, які послуги доступні для ВПО онлайн. Аби дати на них відповіді, Міністерство соціальної політики України сформувало рекомендації для внутрішньо переміщеного населення. Ними поділився Департамент соціального захисту населення Тернопільської ОВА

Отож, держава постійно працює над цифровою доступністю послуг для громадян, у тому числі для внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО).


Внутрішньо переміщені особи можуть скористатись такими послугами в Дії:

·         отримати довідку ВПО та подати заяву на виплату грошової допомоги на проживання в застосунку Дія. Цими послугами вже скористалися понад 1,4 мільйони осіб.

·         змінити місце фактичного проживання ВПО в застосунку Дія. Послугою вже скористалося понад 45 тис. людей, зокрема в період з 1 по 24 січня (включно) — 15 273 переселенців.

·         скасувати довідку ВПО в застосунку Дія. Послугою вже скористалося орієнтовно 75 тис людей, зокрема в період із 01.01.23 по 24.01.23 (включно) — 28 833 внутрішньо переміщених осіб.

·         Ці можливості стали доступними завдяки електронним інформаційним обмінам між інформаційно-комунікаційними системами державних органів, у тому числі Єдиної інформаційної системи соціальної сфери та порталом Дія. Це, натомість, забезпечує швидку й автоматизовану верифікацію даних внутрішньо переміщених осіб.

·         Також ВПО, які не володіють житловою площею на підконтрольній Україні території, можуть подати заяву на пільговий іпотечний кредит на порталі Дія.

Немає коментарів:

Дописати коментар