22 серпня 2022

23 серпня в Україні відзначають державне свято – День Державного Прапора України

 

23 серпня  в Україні відзначають державне свято – День Державного Прапора України.  Саме після провалу путчу в москві – група  народних депутатів Народної ради внесла освячений синьо-жовтий український прапор у сесійну залу Верховної Ради.

4 вересня 1991 року після триразового голосування синьо-жовтий національний прапор урочисто піднято над будинком парламенту. Державний Прапор України, затверджений відповідно до Постанови Верховної Ради України від 28 січня 1992 року, це — стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Співвідношення ширини прапора до його довжини 2:3. Якраз до цієї події і прив'язаний Указ Президента України "Про День Державного Прапора України" № 987/2004, написана відповідна картина на стіні ВРУ, а цей прапор, як реліквія, урочисто зберігається під склом в музеї ВРУ.

Синій та жовтий кольори прапору символізували Київську Державу ще до християнизації Русі. Це були також кольори герба Галицько-Волинської держави, більшості міст Київщини та загалом України. Упродовж історичного становлення Української держави  синьо-жовтий прапор був символом боротьби за національні та соціальні права українського народу і за часів незалежності став Державним Прапором України. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праця, краса і багатство рідної землі.

Український прапор – це символ пшениці в степах під блакитною аркою неба.  Саме таке тлумачення сприяло поширенню національного прапора в Наддніпрянщині на початку ХХ ст.

Державний прапор як символ країни  є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, нашої історії та сьогодення, де він кривавиться в жорстоких боях з хижими ордами московитів. "Ми воїни. Не ледарі. Не лежні. І наше діло праведне й святе. Бо хто за що, а ми за Незалежність. Отож тому нам важко через те."

Слава Україні!

 

Немає коментарів:

Дописати коментар