09 березня 2022

Як живе і працює головний гуманітарний штаб Тернополя

        Воїни надійно захищають нашу землю, а волонтери ‒ працюють у тилу.

За 13 днів війни волонтери вивантажили 10 іноземних фур ‒ всього більше 57 тон вантажу з Німеччини, Польщі, Італії та Литви. Далі вся допомога розподіляється для військових, переселенців, а частину відправлять в гарячі точки країни.

Півтисячі переселенців вже отримали допомогу у Гуманітарному штабі Тернополя. Щодня лише у Центрі науки працює понад 150 волонтерів, загалом їх у базі майже півтори тисячі.

Вся допомога, яка приходить чи виходить зі штабу, під чітким обліком. У нашому штабі діють відділи: їжа, одяг, військова амуніція, медицина і гігієна.

За час роботи, за 13 днів війни, Гуманітарний штаб м. Тернополя у Центрі науки опрацював понад 100 тон гуманітарного вантажу. Команда штабу координує всі волонтерські штаби в місті Тернополі, займається координацією та пошуком міжнародної гуманітарної допомоги, доставкою допомоги в гарячі точки.

Також на Текстильній, 24а упродовж тижня діє склад гуманітарного штабу Тернопільської міської ради, який приймає гуманітарну допомогу з-за кордону. Тут працює близько 50-ти людей, вони приймають міжнародну допомогу з Європи. Станом на 8 березня, вони вивантажили 10 іноземних фур ‒ всього більше 57 тон вантажу з Німеччини, Польщі, Італії та Литви. Далі допомога розподіляється для військових, переселенців, а також її відправляють в гарячі точки країни.

У Центрі науки, який волонтери між собою жартома називають вуликом, ‒ так зване серце гуманітарного штабу. Зараз, із найбільших потреб, ‒ ковдри та килимки. Саме вони потрібні, аби надати нічліг для переселенців, які приїжджають до нас із місць, де вирує війна.

Сьогодні додатково розгортаються  ще 150 ліжко-місць. На даний час вже є 3 тисячі ліжко-місць. До Тернополя щодня прибувають евакуаційні потяги, тому  потрібно розмістити на нічліг та для відпочинку велику кількість переселенців.

Реєструють тих, хто приїхав на Тернопільщину з гарячих точок,  на 2 поверсі залізничного вокзалу. Тих, хто зупинився у Тернополі ‒ понад 5 тисяч. Більшість з них зупиняються в місті на ніч і їдуть далі. 400 переселенців вже зареєструвались на тривале проживання у Тернополі.

Усі волонтери ‒ звичайні люди, але всі вони ідейні, горять вірою в Україну і роблять все можливе, аби  наша Україна здобула перемогу. Воїни надійно захищають нашу землю, а волонтери надійно працюють в тилу.

Немає коментарів:

Дописати коментар