04 березня 2022

Чим розважити дітей в бомбосховищі

         Вже дев’ятий день ми бігаємо до бомбосховища та назад. Іноді доводиться там ночувати. Тут знаходяться і багато батьків, які мають заспокоювати й відволікати від жахіття своїх дітей.

Ми беремо з собою найнеобхідніше, немає часу та місця збирати іграшки та книги. Тож як можна розважити дитину в бомбосховищі.

Казки

Всі ми знаємо напам’ять хоча б одну казку. Зацікавте дитину і розкажіть їй. Можна разом з нею придумати свою казку. Запитати в дитини, які історії їй подобаються більше.

Під час розповіді ставити питання і долучати до фантазування. Якщо ви не мастак щось вигадувати, а книжки під рукою немає — у вас точно є телефон. У більшості бомбосховищ, якщо це метро або торгові центри, ловить зв’язок. Можна включити аудіоказку.

    В Telegram є канал, де добровольці записують аудіоказки. Він називається Павлуша і Ява. Там можна знайти багато українських казок тривалість від трьох до 15 хвилин. Видавництво Старого Лева дозволило завантажувати безкоштовно деякі електронні книги. Також пропонує переглянути відео, де автори читають книги для дітей.

 Мультфільми

Якщо ваша дитина краще сприймає інформацію візуально, то включіть їй мультик. Міжнародний медіасервіс MEGOGO зробив підбірку мультфільмів та мультсеріалів, які можна переглядати безкоштовно. А також зараз доступні ефірні канали, щоб можна було дивитися новини й знати про ситуацію в країні.

Ігри

Існує багато ігор, в які можна грати без інвентарю. Найпопулярніші — це Міста, Слова (предмети), що поміститься в трилітрову банку, Крокодил.

Також, якщо під рукою є листок та ручка, можна разом намалювати картину. Один елемент малює дорослий, інший — дитина. І так по колу. В кінці вийде весела картина.

Окрім того, при можливості давайте дитині займатися її хобі: малюванням, читанням, збиранням пазлів, ліпленням пластиліну або чимось подібним.

Якщо ви знаходитесь у великому бомбосховищі або на паркінгу, де є можливість для дитини побігати, залучайте дитину до активності. Візьміть із собою скейт або самокат, дайте їй набігатися та настрибатися. Це відволіче дитину від реалій війни. Також можна познайомитися з іншими батьками і їх дітьми та придумати групові ігри.

 Джерело: https://vikna.tv/dlia-tebe/batkivstvo/chym-rozvazhyty-ditej-v-bomboshovyshhi-yakshho-z-domu-vzyaly-tilky-neobhidne/

Немає коментарів:

Дописати коментар