22 листопада 2022

На Тернопільщині облаштовують пункти обігріву

 На Тернопільщині облаштовують пункти обігріву. Вони працюватимуть на випадок аварійного відключення електропостачання та опалення/

Станом на 1 листопада, у населених пунктах області облаштували 238 пунктів обігріву, як у селах, так і містах. Такі пункти мають бути встановлені недалеко від житлових будинків, аби людина могла туди дістатися протягом 10-15 хвилин.

– Пункти обігріву мають бути у кожному населеному пункті. Незалежно від того, чи місто це, чи село.


Голова ОВА дав розпорядження про облаштування цих пунктів і вони вже мають бути готовими. Зараз вони не відкриті, бо в області ситуація з опаленням та електроенергією більш-менш стабільна і нема такої потреби. Коли Тернопільщина масово залишиться на довгий час без світла, водопостачання та опалення, тоді вже їх відкриватимуть, – розповіла речниця Тернопільської ОВА Ганна Василенко.

Не варто ці пункти обігріву асоціювати зі звичайними наметами, що раніше встановлювали для підтримки людей без постійного місця проживання. Це має бути приміщення з комфортними умовами як для дорослих, так і дітей.

– Для пунктів обігріву цілком підійдуть заклади харчування, лікарні, бібліотеки чи заклади культури. Вже є приклади, коли представники місцевої влади погоджуються виділити для пункту обігріву кімнату у сільській раді. Всі ці пункти повинні бути забезпечені альтернативними джерелами енергії, питною водою, аптечками та засобами обігріву. Також бажано, щоб у пунктах обігріву був чай, канапки чи печиво. При організації пунктів обігріву враховується наявність поблизу захисних споруд цивільного захисту – укриття чи бомбосховище, – каже Ганна Василенко.

Кожна громада самостійно вирішує, скільки пунктів обігріву встановити. Якщо це велика громада, то знадобиться 15 пунктів обігріву, а якщо говорити за мале село, то там і одного чи двох вистачить. Головне – щоб у разі надзвичайної ситуації вони були відчинені за короткий проміжок часу і люди вже могли скористатися необхідними речами.

– Більше того, кожна громада має проінформувати жителів своїх населених пунктів про існування цих пунктів обігріву. Це можуть бути афіші на вулицях, у сільській раді або на сайтах. Ми рекомендуємо залишати адреси кожного пункту обігріву, щоб люди вже зараз знали, куди їм йти на випадок аварійного вимкнення електропостачання та опалення, – додає пані Василенко.

Бережіть себе!

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар