13 вересня 2022

Волонтерська діяльність Тернопільського ОКІППО в умовах воєнного стану

 

Сьогодні 202 доба героїчного спротиву нашої держави проти агресії росії. Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти з перших днів воєнної агресії зосередив увагу на наданні посильної допомоги Збройним силам України, силам територіальної оборони, внутрішньо переміщеним особам, а також усім, хто такої допомоги потребує в цей надважкий для нашої країни час.

Адміністрація та працівники інституту долучаються до активної волонтерської діяльності для потреб ЗСУ та територіальної оборони в складі волонтерських груп як за місцем праці й проживання, так і об’єднуючись за окремими напрямами й інтересами: перераховують кошти на підтримку армії, збирають медичні препарати для потреб територіальної оборони та ЗСУ (за сприяння волонтерів було відправлено медикаменти бійцям полку «Азов»; двічі організовано гуманітарну допомогу з Польщі для потреб ЗСУ: комплекти термобілизни, спальники, речі першої необхідності тощо). Працівники інституту на волонтерських засадах виготовляють маскувальні сітки та кікімори, ведуть боротьбу в інформаційному просторі.

Діяльність представлена у запропонованій нижче діаграмі.0,,33222

 Відповідно до наказу Тернопільського ОКІППО від 25 лютого 2022 року № 21-ОД «Про організацію роботи з надання невідкладної допомоги внутрішньо переміщеним особам, які тимчасово проживають у гуртожитку Тернопільського ОКІППО», на базі інституту створено координаційну групу  з   числа працівників інституту з метою надання невідкладної допомоги та приміщень для тимчасового проживання  внутрішньо переміщених осіб.  

Зокрема, надано допомогу в поселенні внутрішньо переміщених осіб у гуртожитку ТОКІППО (відповідно до кількості вільних місць) :

 


 За період з 24.02.2022 р. по даний час Тернопільський ОКІППО надав прихисток до 120 осіб (більше 1 місяця проживання) та 300 (1-3 дні проживання), переміщених із зони бойових дій.  Станом на 12 вересня 2022 року у гуртожитку інституту проживає 31 внутрішньо переміщена особа.

З метою надання соціальної підтримки внутрішньо переміщеним особам здійснюється чергування працівників інституту (за згодою) та відповідальних працівників (від адміністрації).

За сприяння Тернопільської обласної ради, гуманітарного штабу та волонтерських організацій у закладі харчування «Марципан» організоване гаряче харчування для ВПО, які проживають у гуртожитку інституту, а також його своєчасне довезення службовим автомобілем інституту; здійснюється збір речей для дорослих та дітей із числа ВПО, засобів індивідуальної гігієни, продуктів харчування, солодощів та медикаментів.

 З метою підтримки учасників освітнього процесу, координації діяльності щодо покращення морально-психологічного стану учасників освітнього процесу та надання допомоги ВПО, а також формування громадянської та соціальної компетентності учнівської молоді, проведення інформаційно-просвітницької кампанії, на сайті інституту створено блоги:

Ø     «Війна. Інформаційний вісник».

Детальніше за покликанням: https://tokippo-vijna2022.blogspot.com/

Ø     «Психологічна допомога».

Детальніше за покликанням: https://tokippo-psychological-help.blogspot.com/

Ø     «Вісник медіаграмотності».

Детальніше за покликанням: https://tokippo-media.blogspot.com/

Доцільно зазначити, що внутрішньо переміщеним особам, які прибули на Тернопільщину із зони бойових дій, надається психологічна допомога кваліфікованими фахівцями із числа працівників ТОКІППО.

З ініціативи Тернопільського ОКІППО, обласної учнівської асоціації «Авангард» у партнерстві із Українським державним центром позашкільної освіти започатковано спецпроєкт #наблизимоперемогуразом» на підтримку міст-героїв: Маріуполя, Сум, Харкова, Бучі, Гостомеля, Херсона, Чернігова та всіх інших населених пунктів України, що потерпають від окупантів.

 Детальніше про проєкт можна дізнатись за покликанням: https://ippo.edu.te.ua/about/news/specproekt-nablizimoperemogurazom-rozshiryuetsya

На безоплатній основі організовано курси підвищення рівня володіння українською мовою (розвитку таких видів мовленнєвої діяльності, як говоріння, читання, письмо, слухання)  для тимчасово переміщених осіб різних вікових категорій. Детальніше про проєкт можна дізнатись за покликанням: https://ippo.edu.te.ua/about/news/organizovano-kursi-pidvishhennya-rivnya-volodinnya-ukrainskoyu-movoyu-na-bezoplatnij-osnovi-dlya-timchasovo-peremishhenih-osib-riznih-vikovih-kategorij1

Не припиняючи своєї волонтерської діяльності, інститут здійснює  науково-методичну та педагогічну роботу за основними напрямами, зокрема відновлено освітній процес із 14 березня 2022 року у дистанційному режимі, з метою підвищення кваліфікації керівних та педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Тернопільщини.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар