10 березня 2022

Міністерство освіти і науки України про організацію освітнього процесу

      В Україні від початку вторгнення рф російськими військами пошкоджено або повністю зруйновано 211 шкіл. Про це повідомив міністр освіти Сергій Шкарлет в ефірі телемарафону. За його словами, кожного дня зруйнованих або пошкоджених шкіл стає більше. Але з наступного тижня Міністерство освіти рекомендуватиме відновити навчальний процес після закінчення двотижневих канікул, які оголосили після початку наступу росії на Україну. «Освітній процес не має перериватися і наступного тижня ми будемо рекомендувати відновити його там, де це можливо.

Дуже багато дітей виїхало в області, де є ще можливість здійснювати освітній процес», – пояснив Сергій Шкарлет. Там, де немає такої можливості, планують організувати індивідуальне та дистанційне навчання.

Дитсадкам рекомендовано призупинити освітній процес, а закладам середньої, професійно-технічної та вищої освіти – за можливості організувати навчання з використанням технологій дистанційного навчання. Щодо закладів середньої освіти, то після завершення канікул необхідно організовувати роботу закладів освіти в залежності від конкретної ситуації. Це може бути або тимчасове призупинення освітнього процесу, або організація дистанційного навчання.

Для школярів з числа тимчасово внутрішньо переміщених осіб, які внаслідок агресії рф евакуйовані з місця постійного проживання, навчання може бути організовано за заявою одного з батьків за індивідуальною формою: екстернатною, сімейною (домашньою).

Також рекомендовано використовувати наявні електронні ресурси, насамперед Всеукраїнську школу онлайн, регіональні платформи, ресурси закладів освіти.

Особливу увагу міністр попросив звернути на дітей з особливими освітніми потребами:  «Рекомендуємо розглянути можливість надання таких послуг дистанційно, у тому числі для внутрішньо переміщених осіб».

У закладах професійно-технічної освіти теоретичну та практичну частину освітньої програми після завершення канікул рекомендовано організувати з використанням технологій дистанційного навчання. Практичну частину підготовки, яку неможливо виконати дистанційно, необхідно перенести на період після закінчення воєнного стану. Для учнів першого-другого курсу можливе перенесення годин теоретичного та практичного навчання на наступний навчальний рік.

Коледжам та університетам рекомендовано продовжити освітній процес, у залежності від безпекової ситуації в регіонах, у дистанційному чи змішаному форматі.

Водночас у Міністерстві освіти рекомендували забезпечити особливі умови навчання (індивідуальний графік навчання, надання академічної відпустки тощо) для тих студентів, які перебувають в лавах ЗСУ або в підрозділах територіальної оборони, займаються волонтерською діяльністю, і внести зміни до затвердженого графіка освітнього процесу з урахуванням поточних змін.

Очільниця Команди підтримки реформ при Міністерстві освіти і науки України Анастасія Лісова повідомляє, що «учителів, які зараз перебувають у безпеці й хочуть допомогти в навчанні дітям-біженцям, запрошують до участі у волонтерському проєкті. Інформацію про себе охочі вчителі різних предметів можуть залишити в спеціальній анкеті. Учителі будуть долучені до проведення онлайнових уроків з дітьми, які змушені були залишити свої домівки через війну й наразі перебувають за кордоном. Подальшу інформацію вчителі-учасники отримають від координаторів проєкту».

Міністерство освіти і науки запускає національний флешмоб у Facebook #освітяни_допомагають. «Ви – гордість українського народу. Закликаємо розповісти про це всьому світові. Пишіть пости у Facebook і ставте хештег #освітяни_допомагають, а ми будемо поширювати ваші історії», – наголошують у Міністерстві освіти і науки. «Підіймаймо дух і мотивацію один одного, бо разом ми – сила!»

Сьогодні у кожному закладі освіти освітяни роблять добрі справи: організовують місця для переселенців, надають їм моральну і матеріальну підтримку, налагоджують логістику, збирають гуманітарну допомогу та готують бійцям Збройних Сил України та територіальної оборони харчові припаси.

Частина освітян поповнила лави Збройних Сил України та територіальної оборони, добровольчих формувань, взяла на себе функції територіальної оборони в населених пунктах. Важливою є й організація і проведення занять з основ медичних знань, військово-патріотичних вишколів з вогневої та тактичної підготовки, цивільного захисту у відносно безпечних регіонах, зокрема і на Тернопіллі.

З нами БОГ і УКРАЇНА! Перемога буде за нами!

Слава Україні!!!

                   






Немає коментарів:

Дописати коментар